Lladrovci jep lajmin e trishtuar, vdes nëna heroinë e pesë bijve luftëtarë të UÇK-së

Aktuale

Lladrovci jep lajmin e trishtuar, vdes nëna heroinë e pesë bijve luftëtarë të UÇK-së

Nga: G.B Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 09:50
Qamë Demaku

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se ka ndërruar jetë Nëna heroinë, Qamë Demaku nga Abria, nëna e heroit e martires, nënë e pesë bijve luftëtarë të shquar të UÇK-së.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se ajo përballoi shumë vështirësi në jetë, madje edhe dënimet e padrejta ndaj djemve të saj, përcjell Bota sot.

Lladrovci ka shkruar se Nëna Qamë ju dha bukë dhe kujdes edhe për heroin e heroinën, Fehmiun e Xhevën, sa ata kanë qëndruar në Abri.

Ai u ka shprehur ngushëllime familjes e miqve dhe ka thënë se ky është lajm i trishtë e dhimbja është e madhe.

Postimi i tij i plotë:

Lajm i trishtuar se nga ne u nda Nëna heroinë, nëna Qamë Demaku, nga Abria, nëna e heroit e martires, nënë e pesë bijve luftëtarë të shquar të UÇK-së.

Ajo përballoi shumë vështirësi në jetë, madje edhe dënimet e padrejta ndaj djemve të saj.

Nëna heroinë, ngriti nga gjiri i saj, çlirimtarë të paepur, priti e përcolli djem e vajza të UÇK-së nga sofra e saj, duke u bërë shembull i nënës heroinë, nënë qëndrestare.

Nëna Qamë ju dha bukë dhe kujdes edhe për heroin e heroinën, Fehmiun e Xhevën, sa ata kanë qëndruar në Abri, duke na lënë kujtimet krenare për Nënën heroinë, për fisnikërië e saj dhe nderimin e thellë tonin për të dhe familjen.

Dhimbja jonë për nënën Qamë është e madhe.

I përjetshëm është kujtimi për Nënën Qamë.

Ngushëllime të sinqerta familjes së madhe Demaku, miqve dhe dashamirëve të familjes.

Mbahuni të fortë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat