Kuvendi merr masa pas transmetimit të aktivitetit të PDK-së në faqen zyrtare

Aktuale

Kuvendi merr masa pas transmetimit të aktivitetit të PDK-së në faqen zyrtare

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 16:55
Kuvendi i Kosovës

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka reaguar pas transmetimit të një aktiviteti partiak të Partisë Demokratike të Kosovës në Podujevë, në faqen e Kuvendit të Kosovës në Facebook.

E pas kërkesës së Osmanit që që të ndërmerren masa urgjente ndaj kujtdo që ka keqpërdorur autorizimet zyrtare, Sekretari i Përgjithshëm Ismet Krasniqi ka njoftuar për veprimet që janë marrë.

Krasniqi ka bërë me dije se është iniciuar procedurë disiplinore për menaxherin e kontratës, është pezulluar kontrata me një agjenci të lajmeve dhe është inicuar kërkesa për kompensimin e dëmit të shkaktuar lidhur me integritetin institucional dhe imazhit të Kuvendit.

Komunikata e plotë

Në vazhdën e reagimit dhe të kërkesës së kryetares së Kuvendit të Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani, lidhur me çështjen e transmetimit të drejtpërdrejtë të një aktiviteti të Partisë Demokratike të Kosovës, në faqen zyrtare të Kuvendit në Facebook, sekretari i përgjithshëm i Kuvendit, Ismet Krasniqi, ka ndërmarrë masat si në vijim:

1.     Iniciohet procedurë disiplinore për Menaxherin e Kontratës.

2.     Nga sot, datë 27 nëntor 2020, pezullohet kontrata e shfrytëzimit të shërbimeve nga operatori “Ekonomia Online”.

3.     Iniciohet kërkesa për kompensimin e dëmit të shkaktuar lidhur me integritetin institucional dhe imazhit të Kuvendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat