Mediat serbe: Shqiptarët po bëjnë thirrje për ndëshkimin e atyre që nuk e varin flamurin shqiptar

Aktuale

Mediat serbe: Shqiptarët po bëjnë thirrje për ndëshkimin e atyre që nuk e varin flamurin shqiptar

Nga: H.O. Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 21:20
Pamje nga Mali i Zi

Kremtimi i Ditës së Flamurit Shqiptar, më 28 Nëntor, filloi sot në disa qytete të Malit të Zi, prandaj flamujt e Shqipërisë u shfaqën në objekte të caktuara në disa komuna me një popullsi shqiptare, shkruajnë mediat serbe.

Gjithashtu, në prag të kremtimit të festës kombëtare të shqiptarëve, Dita e Flamurit Shqiptar, e cila festohet më 28 Nëntor, Prishtina është zbukuruar me flamuj shqiptarë, transmeton Bota sot.

Në llogarinë e tij në Facebook, Presidenti i Komunës së Tuzit, Nik Djelosaj, u bëri thirrje institucioneve publike në atë komunë të vendosin flamurin shqiptar dhe paralajmëroi se, nëse ankesa e tij nuk importohet, ndëshkimet janë të mundshme.

Flamujt e Shqipërisë u ngritën gjithashtu në Ulqin, Gusinje, si dhe në ndërtesën e komunës së Tuzit./Bota sot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat