“Arban Abrashi theu ligjet e fizikës dhe afatet për shërim nga COVID-19”

Aktuale

“Arban Abrashi theu ligjet e fizikës dhe afatet për shërim nga COVID-19”

Nga: A.Morina Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 22:21
Arban Abrashi

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka reaguar ndaj ministrit të Infrastrukturës, Arban Abrashi, pasi ky i fundit ishte deklaruar pozitiv me koronavirus nëntë ditë më parë.

Miftaraj tha se Abrashi i theu afatet për shërimin nga Covid-19, pasi vetëm nëntë ditë pas infektimit doli në Podujevë për fushatë me kandidtatin për kryetar të komunës, Nexhmi Rudari.

"Ministri Abrashi i paska thyer ligjet e fizikës dhe afatet për shërim nga COVID-19. Me 18 nëntor ka deklaruar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Nëntë ditë me vonë me 27 nëntor drejtë e në fushatë", deklaroi Miftaraj.

Postimi i plotë

Ministri Abrashi i paska thyer ligjet e fizikës dhe afatet për shërim nga COVID-19.

Me 18 nëntor ka deklaruar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Nëntë ditë me vonë me 27 nëntor drejtë e në fushatë.

Qytetarët e thjeshtë e kanë për obligim me qendru në izolim 14 ditë nga dita kur kanë rezultuar pozitiv. Kjo nuk vlen për Ministrin Abrashi.

I njëjti edhe ka mundur të shërohet, por shtrohet pyetja se pse nuk ka qëndruar 14 ditë në izolim dhe ku e ka bërë testin e dytë në IKSHP apo privat?

Gjithsesi, super lajm shërimi i të njëjtit.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat