Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin, pastaj merr vendim për dorëheqjen që e pati deklaruar

Aktuale

Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin, pastaj merr vendim për dorëheqjen që e pati deklaruar

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 13:02
Anton Quni

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni është pyetur se pse nuk po jep dorëheqje nga politika, tani kur ish-presidenti Hashim Thaçi dhe ish-kryetari i PDK-së Kadri Veseli ndodhen në paraburgimin e Gjykatës Speciale në Hagë.

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ia ka kujtuar ministrit deklaratën e para disa viteve kur Quni kishte thënë se qëndron në politikë derisa t’i shoh Thaçin e Veselin prapa grilave.

“Kur do të jepni dorëheqje pasi është përmbushur misioni juaj politik”, ka pyetur Musliu.

Në replikë, ministri Quni ka thënë se do ta pres epilogun e procesit gjyqësor kundër Thaçit dhe Veselit për të marrë vendim lidhur me dorëheqjen.

“Besoj që përkundër asaj që jam ministër i Mbrojtjes, nuk e humbi të drejtën të kem edhe qëndrime personale. Sa i përket deklaratës time që pasi t’i shoh prapa grilave të apostrofuarit, presim epilogun. Pastaj do të marr vendim edhe unë”, tha Quni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat