E dhimbshme: Humb jetën nga Covid-19 infermierja nga Gjakova, Vjollca Berisha

Aktuale

E dhimbshme: Humb jetën nga Covid-19 infermierja nga Gjakova, Vjollca Berisha

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 14:49
Foto ilustrim

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë ka ndarë lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta si pasojë e infektimit me Covid të infermieres, Vjollca Berisha.

Infermierja Vjollca punoi prej 45 vitesh në spitalin e Gjakovës.

Në njoftimin e spitalit u shprehet ngushëllime familjarë, miqve dhe kolegëve të të ndjerës.

Njoftimi i plotë:

Ndahet nga jeta Infermierja Vjollca Berisha,

Vjollca Berisha (1955-2020) në spital të gjithë kemi thirre me emrin motra Voca, sot u nda nga jeta tre dite para pensionimit. Në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë punoj me shume se 45 vite, duke qene çdo here afër pacientave .
Megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të stafit shëndetësorë, motra Voc nuk e fitoi betejën me këtë virus të rrezikshëm.
Do ta kujtojmë gjithmonë për urtësinë e saj, për punën e palodhshme, ishte shume e nderuar në mesin e punëtorëve shëndetësorë dhe shume e dashur për pacientët.
Menagjmenti, kolegët, gjithë stafi i Spitalit ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve.

Ju rikujtojmë qytetarëve se spitalet po mbushen, të mos e ulin vëmendjen për zbatimin e rregullave dhe masave për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm që prek këdo, pa dallim!
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat