Analisti kritikon politikanët e gardës së vjetër: Mos e harroni popullin sepse do të ndesheni me ta

Aktuale

Analisti kritikon politikanët e gardës së vjetër: Mos e harroni popullin sepse do të ndesheni me ta

Nga: A.SH Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Analisti Skënder Mulliqi, ka kritikuar politikanët të cilët tash e 20 vjet sipas tij kanë vjedhur popullin duke menduar se kurrë nuk do të ndeshen me popullin.

“Keni filluar të ndesheni dhe ende nuk keni pa gjë, se si do te ndesheni, ndoshta pa dalë kjo pranverë e gëzuar”, ka shkruar Mulliqi në Facebook.

Postimi në Facebook:

VITET E TRISHTA....!

Çka po mendojne keta hileqaret e gardes se vjeter politike? Se sovrani ka vdekur? Jo, zoteri te nderuar po ju them zoteri, se jo zotnillekun kurre me sy nuk e keni pa. Menduat qe gjithmone tu ec kungulli mbi uje a? Jo more se ka Zot mbi kete toke. Vodhet dhe ropet çdo gje para veti, dhe menduat se kurre nuk do te ndesheni me popullin! Keni filluar te ndesheni dhe hale nuk keni pa gje, se si do te ndesheni, ndoshta pa dale kjo pranvere e gezuar. Do tu qesin perfundimisht pertoke me vota, siq i qitet ju per keto 20 vite te trishta. Krijuat shtet dhe mireqenje per vete dhe familjet Tuaja, thua se nuk ekziston kush tjeter mbi kete toke. Mjafte eshte bere me dallavere dhe mashtrime. Ju sosen. E fituam shtetin me gjak te shume martireve dhe deshmoreve te kombit, e ju menduat se gjaku i lirise do te heshte.? Jo kurren e kurres per jete e mot...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat