Kështu votuan gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese, për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Aktuale

Kështu votuan gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese, për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Më: 21 dhjetor 2020 Në ora: 22:49
Qeveria e Kosovës

Pak minuta më parë, Gjykata Kushtetuese e publikoj vendimin për votën e Etem Arifit.

Tashmë edhe zyrtarisht, vota e deputetit Arifi është e pavlefshme.

9 gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese votuan pro që kjo votë të shpallej e pavlefshme.

Me anë të këtij vendimi, Qeveria e udhëhequr nga kryeministri, Avdullah Hoti bie dhe vendi do të shkoj në zgjedhje brenda 45 ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat