Haradinaj-Stublla uron Olta Xhaçkën për detyrën e re

Aktuale

Haradinaj-Stublla uron Olta Xhaçkën për detyrën e re

Më: 5 janar 2021 Në ora: 13:14
Olta Xhaçka

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla  ka uruar Olta Xhaçka, me rastin e marrjes së detyrës së re kryediplomate e Shqipërisë.

Haradinaj-Stublla u shpreh se beson në vazhdimësinë e bashkëpunimit të ngushtë mes Ministrive të Punëve të Jashtme të Kosovës dhe Shqipërisë. 

“Pres vazhdimin e bashkëpunimin për forcimin e kauzës kombëtare në rajon, si dhe intensifikimin e koordinimit ndërshtetëror mes Kosovës dhe Shqipërisë, drejt rrugës për integrimin e plotë Euro-Atlantik të shteteve tona” u shpreh ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat