Agim Veliu viziton degën e LDK-së në Malishevë, Bajrush Hoti e nderon me një mirënjohje  

Aktuale

Agim Veliu viziton degën e LDK-së në Malishevë, Bajrush Hoti e nderon me një mirënjohje  

Nga: N. H Më: 8 janar 2021 Në ora: 16:58
Bajrush Hoti dhe Agim Veliu

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherit ministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka vizituar degën e LDK-së në Malishevë.

Kryetari i degës së LDK-së në Malishevë, Bajrush Hoti, e ka falënderuar Agim Veliun për punën e bërë drejt rikthimit të tabelave nga Regjioni i Gjakovës në atë të Prizrenit.

“Dega e LDK-së në Malishevë falënderon edhe Kryeministrin e Kosovës z. Avdullah Hoti për kontributin e dhënë, zv. Kryemininistrin z. Driton Selmanaj, si dhe deputetin e AAK-së z. Haxhi Shala i cili ka ofruar bashkëpunim dhe mbështetje për iniciativën e nisur nga kryetari z. Hoti”, thuhet në njoftimin e degës.

Hoti në fund i ka ndarë edhe një mirënjohje ministrit Veliu.

Ja njoftimi i plotë nga dega e LDK-së në Malishevë:

Sot, Komunën e Malishevës dhe Degën e LDK-së në Malishevë e vizitoj Nënkryetari i LDK-së dhe Ministri i Punëve të Brendshme z. Agim Veliu.

Qëllimi i kësaj vizite ishte informimi me vendimin për rikthimin e tabelave nga Regjioni i Gjakovës në atë të Prizrenit.

Kryetari z. Bajrush Hoti e falënderoj Ministrin Veliu për vendimin e MPB-së për rikthimin e Tabelave me Regjion të Prizrenit, e cila ishte një kërkesë dhe dëshirë e përhershme e qytetarëve të Komunës së Malishevës e që u realizua sot.

Dega e LDK-së në Malishevë falënderon edhe Kryeministrin e Kosovës z. Avdullah Hoti për kontributin e dhënë, zv. Kryemininistrin z. Driton Selmanaj, si dhe deputetin e AAK-së z. Haxhi Shala i cili ka ofruar bashkëpunim dhe mbështetje për iniciativën e nisur nga kryetari z. Hoti.

Dega e LDK-së në Malishevë ju uron të gjithë qytetarëve pa dallim partie, fillimin e procesit të rikthimit të K.K. Malishevës me Regjionin e Prizrenit.

Në fund të takimit, në shenjë falënderimi Ministrit Veliu i'u nda edhe një mirënjohje për kontributin e dhënë për degën e LDK-së në Malishevë. Kjo ishte edhe një befasi e këndshme për të cilën z. Veliu ishte shumë falënderues.

Urime, vazhdojmë!!!

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat