Agim Veliu i prin listës së kandidatëve të LDK-së për deputetë nga Podujeva

Aktuale

Agim Veliu i prin listës së kandidatëve të LDK-së për deputetë nga Podujeva

Më: 14 janar 2021 Në ora: 20:44
Agim Veliu

Në listën e LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit do të jenë gjashtë kandidatë nga Podujeva.

Kësaj liste i prin ish-kryetari i kësaj komune, Agim Veliu, njëkohësisht edhe ministër i Brendshëm në detyrë, ka bërë të ditur LDK-ja, dega në Podujevë.

Veliu kandidon pas një kohe të gjatë për deputet, pasi për disa mandate ishte kryetar i Podujevës, e së fundi edhe ministër në dy qeveri, Kurti e Hoti.

Pos Veliut, kandidatë tjerë nga Podujeva për deputetë janë Fidan Rekaliu, Ekrem Hyseni, Visar Hoti, Fatlume Jaha dhe Zahide Gërvalla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat