Djali i Ukshin Hotit lihet sërish jashtë listës së PDK’së të kandidatëve për deputetë

Aktuale

Djali i Ukshin Hotit lihet sërish jashtë listës së PDK’së të kandidatëve për deputetë

Më: 16 janar 2021 Në ora: 19:33
Andin Hoti

 

I biri i Ukshin Hotit, Andini, sikurse në zgjedhjet e kaluara, është lënë jashtë listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës.

Të njëjtin fat, ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK’së, sikurse në zgjedhjet e 6 tetorit, e ka përcjellë edhe në këto zgjedf nuk ka arritur që të marrë vota të mjaftueshme sa për të kaluar pragun zgjedhor që të sigurojë një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Në listën e 21 deputetëve të cilët arritën të sigurojnë ulëse nga zgjedhjet e kaluara nuk figuronte emri i Hotit

Vetëm në qytetin e tij të lindjes, Andin Hoti kishte arritur të marrë 1730 vota, shifër kjo që duket se bashkëqytetarët nuk i kanë dhënë përkrahjen e duhur ish-deputetit të PDK’së.

Në zgjedhjet e vitit 2017 Andin Hoti kishte arritur të mbledh plotë 14,354 vota dhe ishte njëri ndër më të votuarit në koalicionin PAN në atë kohë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat