Nipi i Adem Grabovcit kandidon sërish për deputet nga radhët e PDK-së

Aktuale

Nipi i Adem Grabovcit kandidon sërish për deputet nga radhët e PDK-së

Më: 16 janar 2021 Në ora: 21:19
Nipi i Adem Grabovcit, Valon Grabovci

Valon Grabovci, nipi i Adem Grabovcit do t’i hyjë sërish garës për deputet.

Ai do të kandidojë me numrin 49 në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Për kandidimin e tij ai ka folur edhe me anë të një postimi në Facebook, teksa ka falënderuar partinë për besimin e dhënë.

Postimi i plotë:

Të dashur familjar, miq, qytetarë të Pejës dhe gjithë Kosovës, anëtar dhe simpatizant të Partisë Demokratike të Kosovës,

Ju njoftoj se jam pjesë e listës kandiduese të Partisë Demokratike të Kosovës për deputetë në Kuvendin e Republikës së Kosovës me numer #49, e cila është lista fituese e zgjedhjeve të 14 Shkurtit!

Falënderoj kryesin dhe ushtruesin e detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës z. Enver Hoxhaj dhe të gjitha strukturat për besimin dhe kandidimin tim.

Kryeministri i ardhëshem z.Enver Hoxhaj është bartësi i fitores së madhe dhe më të rëndësishme për PDK-në dhe Kosovën!

Të bashkuar, si kurrë më parë, për fitoren e Republikës së Kosovës! Për fitoren e cila i dedikohet themeluesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Partisë Demokratike të Kosovës dhe vet shtetit të Kosovës, që sot padrejtësisht, gjenden në Hagë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat