Dilema për “kapjen e shtetit”, përgjigjen e gjeni në listat e PDK-së dhe LDK-së

Aktuale

Dilema për “kapjen e shtetit”, përgjigjen e gjeni në listat e PDK-së dhe LDK-së

Nga: A.M. Më: 17 janar 2021 Në ora: 11:08
Ilustrim

Profesori dhe njohësi i çështjeve politike, Vigan Qorrolli, ka komentuar listat e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Për ata që kanë pasur dilema rreth kapjes së shtetit, Qorrolli ka sugjeruar që t`i shikojnë listat e PDK-së dhe të LDK-së.

Ai në postimin e tij në Facebook, ka shkruar se  në këto dy lista ka ish-kryeprokuror shteti dhe ish-kryepolic shteti.

Ndryshe, në listën e LDK-së e gjeni Sylë Hoxhën, ndërkaq në listën e PDK-së e gjeni Rashit Çalajn.

Postimi i plotë:

Kushdo që ka pas dilema deri mbrëmë se çka nënkupton “kapja e shtetit” — le të ndalet në dy listat për deputete të dy partive kryekapëse: PDK dhe LDK.

Aty do te gjeni ish-kryeprokuror shteti dhe ish-kryepolic shteti.

Sistemi i drejtësisë dhe ai i sigurisë prandaj janë për “mashallah” dhe Kosova është yrneku i sundimit të ligjit në krejt Evropën.

As pashteta Argeta nuk ndahet kaq lehte, siç e kanë nda përgjysmë kapjen këto dy parti.

Krimi dhe korrupsioni nuk janë luftuar asnjëherë në Kosove sepse malinjiteti politik ka emër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat