Ja sa kohë ka Albin Kurti dhe të tjerët që të ankohen në PZAP

Aktuale

Ja sa kohë ka Albin Kurti dhe të tjerët që të ankohen në PZAP

Më: 20 janar 2021 Në ora: 19:57
Albin Kurti

Yll Zekaj nga Instituti për Drejtësi ka komentuar vendimin për moscertifikim e 47 kandidatëve per deputetë nga ana e KGJK’së.

Ai ka deklaruar se deputetëve që nuk janë certifikuar, mund të përdorin ende mjete institucionale për të ndryshuar këtë vendim.

“Së pari në PZAP dhe prej aty nëse nuk janë të kënaqur në gjykatën supreme. Për ne që kemi përcjellur zhvillimet kanë qenë vendim i pritur. Mirëpo mund të shterren të gjitha mundësitë para se të dalim me vendim përfundimtar”, ka thënë Yll Zekaj nga instituti për Drejtësi.

Sot kemi raportuar gjatë ditës se 47 kandidatëve për deputetë. Ndër ta janë edhe Albin Kurti, bartës i listës së VV’së, Albulena Haxhiu dhe Liburn Aliu.

Të njëjtit janë dënuar më 2018 për hedhje të gazit në Kuvend. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat