Vjosa Osmani e sqaron kuptimin e sloganit të Vetëvendosjes

Aktuale

Vjosa Osmani e sqaron kuptimin e sloganit të Vetëvendosjes

Më: 20 janar 2021 Në ora: 20:53
Vjosa Osmani dhe Albin Kurti

Pasi kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka publikuar sloganin e partisë së tij, pas tij ka e ka shpërndarë edhe Vjosa Osmani.

Ajo përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook ka sqaruar se çka nënkuptohet me sloganin zyrtar të VV-së.

Postimi i plotë:

KREJT DHE DREJT

Krejt, sepse fryma mobilizuese është me shumicën, sepse ata e bëjnë dallimin!

Krejt, sepse vetëm shumica mund t’i bëjë ndryshimet

Krejt, sepse sa herë që jemi bërë bashkë, kemi dalë fitues

Drejt, sepse vetëm në këtë mënyrë e krijojmë diferencën

Drejt, sepse vetëm me drejtësi garantohet përfaqësimi i barabartë qytetar

Drejt, sepse i drejti gjithmonë del fitues

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat