E zbulon Ahmeti: Kam informacione se Vjosa e Albini janë dakorduar edhe për emrat e ministrave

Aktuale

E zbulon Ahmeti: Kam informacione se Vjosa e Albini janë dakorduar edhe për emrat e ministrave

Më: 20 janar 2021 Në ora: 22:24
Vjosa Osmani dhe Albin Kurti

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka zbuluar diçka interesante, sa i përket marrëveshjes në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, të cilët në këto zgjedhje po garojnë në një listë zgjedhore.

"Në bazë të informatava që kam, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani janë dakorduar edhe për emrat e ministrave", ka thënë Ahmeti.

Madje ai ka theksuar se do të donte që ata emri t'i shihte në marrëveshjen e nënshkruar.

Në bazë të pritjeve në këto zgjedhje, thuhet se Vjosa Osmani me Iniciativën e saj dhe Albin Kurti me VV-në do ta formojnë qeverinë e re.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat