Gjatë të mërkurës policia dënoi 716 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID

Aktuale

Gjatë të mërkurës policia dënoi 716 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID

Më: 21 janar 2021 Në ora: 10:18
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka vazhduar me shqiptimin e dënimeve për të gjithë ata që nuk kanë respektuar masat parandaluese për përhapjen e virusit COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit policia ka dënuar 716 qytetarë në bazë të ligjit COVID-19.

Po ashtu gjatë 24 orëve policia ka shqiptuar edhe 1188 tiketa trafiku.

Ndërkaq janë raportuar 17 aksidente me të lënduar, 1 me fatalitet dhe 31 me dëme materiale. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat