Partitë zëvendësojnë 21 kandidatë për deputetë që s'u certifikuan

Aktuale

Partitë zëvendësojnë 21 kandidatë për deputetë që s'u certifikuan

Më: 22 janar 2021 Në ora: 18:06
Mbledhja e KQZ-së

Partitë kanë zëvendësuar 21 kandidatë nga listat e tyre për shkak të problemeve me ligjin që kanë pasur.

“Ka disa parti që i kane zëvendesuar vullnetarisht deputetët, LDK, Lista Serbe e disa të tjera të minoriteteve”, tha Ylli Buleshkaj.

Ai tha se LVV-ja dhe AAK-ja nuk i kanë zëvendësuar kandidatët.

“Nga 47 në listë kanë mbetë vetën 26”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat