Buleshkaj: Vetëvendosje, AAK dhe Nisma s’i kanë zëvendësuar kandidatët në lista

Aktuale

Buleshkaj: Vetëvendosje, AAK dhe Nisma s’i kanë zëvendësuar kandidatët në lista

Më: 22 janar 2021 Në ora: 18:12
Mbledhja e KQZ-së

Zyra për Regjistrimin e Partive Politike dhe Certifikim brenda Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka njoftuar nga 47 kandidatët që janë të dënuar me vendim të plotfuqishëm të gjykatës, 26 janë tërhequr nga subjektet politike.

Drejtori i kësaj zyre, Yll Buleshkaj, ka njoftuar se Lëvizja Vetëvendosje, AAK dhe Nisma janë në mesin e subjekteve që nuk i kanë zëvendësuar kandidatët.

“LDK, PDK, Lista Serbe dhe Partia Rome e Bashkuar”, i kanë zëvendësuar këta kandidatë”, është shprehur Buleshkaj.

Mbledhja e KQZ-së po vazhdon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat