Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 ulëse

Aktuale

Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 ulëse

Më: 22 janar 2021 Në ora: 23:55
Baton Haxhiu

Gazetari dhe analisti, Baton Haxhiu u shprehë se ka dëshirë që LVV të marr 80 ulëse në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës.

Ai dha prognozën e tij në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit.

“LDK nuk bien nën 20%, PDK-ja nuk bien nën 22%, VV-ja mund të shkoj në 38%, 40% është maksimumi.

“Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 deputetë. Është koha e fundit që LVV të mos viktimizohet dhe të mos deklarohet që ne nuk po na lënë të punojmë për shtetin dhe drejt për shtetin. Është momenti më i duhur për Kosovën që mos me mbet në status quo. Nëse doni Kosovën me lënë në status quo, atëherë pamundësojani VV-së me marr presidentin edhe qeverisjen”, u shprehë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat