Hoti ka një mesazh për partitë politike që po kundërshtojnë vendimet e KQZ-së

Aktuale

Hoti ka një mesazh për partitë politike që po kundërshtojnë vendimet e KQZ-së

Nga: A.Morina Më: 23 janar 2021 Në ora: 17:48
Avdullah Hoti

Mos certifikimi i listave zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës, nga KQZ-ja ka nxitur reagime të mëdha në vend.

Madje, subjektet që nuk u certifikuan kanë akuzuar KQZ për mohim të votës së lirë.

Pas këtyre deklaratave, kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ua ka bërë me dije partive të tjera politike se zgjedhjet janë të lira kur çdo fazë e procesit zgjedhor bazohet në ligj dhe kushtetutë, shkruan "Bota sot".

Postimi i plotë

Zgjedhjet janë të lira atëherë kur çdo fazë e procesit zgjedhor bazohet në ligj dhe kushtetutë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat