Haradinaj: Me AAK-në në qeveri, do të hapen shkollat e reja profesionale, që të kemi kuadro të reja për tregun e punës

Aktuale

Haradinaj: Me AAK-në në qeveri, do të hapen shkollat e reja profesionale, që të kemi kuadro të reja për tregun e punës

Më: 24 janar 2021 Në ora: 17:00
Foto nga vendi i ngjarjes

Daut Haradinaj nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie kanë qëndruar sot në Gjilan.

Me këtë rast të njëjtit kanë realizuar takime me të rinjtë nga Anamorava, ku edhe u theksua se me AAK-në në Qeveri, do të hapen shkolla të reja profesionale, në mënyrë që të ketë kuadro të reja të përgatitura për tregun e punës, e perspektivën për një të ardhme të sigurt të gjejnë në vendin tonë.

Haradinaj tha se rinia e shëndoshë është e ardhmja dhe se kjo forcë rritet edhe më shumë me mbështetjen e madhe që morën sot në Gjilan.

Postimi i plotë:

Forca e Kosovës janë rinia e saj, janë rinia e Gjilanit që po i bashkohen AAK-së dhe listës së saj zgjedhore!
Në vazhdën e takimeve me të rinjtë nga Anamorava, takova të rinjtë AAK-së së Gjilanit.
Bashkë me kandidatët për deputetë nga Gjilani, Ahmet Isufin dhe Rexhep Kadriun shpalosëm rëndësinë e këtyre zgjedhjeve, rëndësinë se pse duhet votuar AAK-në, që Kosova të jetë shtet i fortë dhe që i tërë territori i saj të trajtohet me dinjitet.
Me AAK-në në qeveri, do të hapen shkollat e reja profesionale, në menyrë që të kemi kuadro të reja të përgatitura për tregun e punës, e prespektivën për një të ardhme të sigurt ta gjejnë në vendin tonë.
Padyshim që rinia jonë e shëndoshë është e ardhmja e forca jonë, kjo forcë rritet edhe më shumë me mbështetjen e madhe që përjetova sot në Gjilan.
Rini e Gjilanit faleminderit për mikpritje!
Jemi bashkë e na priftë e mbara!

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat