Sondazhi i jep shpresë Nismës, afër 8 mijë respodentë e shohin partinë e Limajt në parlament

Aktuale

Sondazhi i jep shpresë Nismës, afër 8 mijë respodentë e shohin partinë e Limajt në parlament

Më: 27 janar 2021 Në ora: 00:23
Fatmir Limaj

Nisma Socialdemokrate ka synim të futet e vetme në parlament në këto zgjedhje.

Situata që është krijuar në politikën vendore, për partitë më të vogla ka krijuar problem, një nga to është edhe Nisma, e cila bashkë me AKR-në e pati kaluar me vështirësi pragun.

Por sondazhi i fundit i jep shpresë kësaj partie që do ta kalojnë 5% dhe do të jenë në Kuvendin e Kosovës. Mbi 7 mijë respodentë të këtij sondazhi e shohin Nismën pjesë të Kuvendit të Kosovës.

Duke e ditur se sondazhet në këtë emision shkojnë në shifra marramendëse kundër partive tjera, përveç Vetëvendosjes, kjo duket të jetë sinjal i mirë për Nismën në Kuvend.

Më poshtë sondazhi:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat