Mimoza Kusari tregon kë do votonte nga partitë tjera

Aktuale

Mimoza Kusari tregon kë do votonte nga partitë tjera

Më: 27 janar 2021 Në ora: 08:38
Mimoza Kusari Lila

Kandidatja për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar favoritët për deputet nga të gjitha subjektet politike në vend.

Nga 110 kandidatët për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Kusari-Lila përzgjodhi vetëm tre emra, atë të Besian Mustafës, Hykmete Bajramit dhe Vlora Dumoshit.

Në ndërkohë kandidatët e preferuar për deputet nga Partias Demokratike e Kosovës janë: Bedri Hamza, Ganimete Musliu, Valdete Idrizi dhe Ariana Musliu-Shoshin, ka thënë ajo në t7.

Ndërsa nga AAK’ja ajo zgjodhi emrin e Ahmeti Isufit dhe Fatmir Gashit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat