Eksperti i sigurisë zbërthen mesazhin e kërcënimit të Vuçiçit për Shqipërinë e Madhe

Aktuale

Eksperti i sigurisë zbërthen mesazhin e kërcënimit të Vuçiçit për Shqipërinë e Madhe

Nga: G.B Më: 27 janar 2021 Në ora: 12:07
Aleksandar Vuciq

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala, ka thënë se deklarimi i Vuçiçit është një mesazh për ne.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se mesazhi i Presidenti të Serbisë në lidhje me idenë e "Shqipërisë së Madhe", është një mesazh direkt sa për konsum të brendshëm dhe mesazh për administratën e re të SHBA-së, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se nëse e zbërthejmë, nënkupton që ata tani kanë mbrojtje më të madhe se në vitet e 90-ta dhe se nëse vjen deri te një ballafaqim të mundshëm mbi idenë e Shqipërisë së Madhe, ata do të jenë të gatshëm.

Sipas tij, ky është kërcënim që qeveria e Kosovës duhet ta dënojë atë.

Postimi i tij i plotë:

Deklarimi i Vuçiçit një mesazh për ne....!

Interesante deklarimi i Presidenti të Serbisë në lidhje me idenë e "Shqipërisë së Madhe", pra (Lërini të thonë çfarë të duan, mos kini asnjë frikë, sepse Serbia është shumë më e fortë sot se dikur........ ).

Pra është një mesazh direkt sa për konsum të brendshëm sa për administratën e re të SHBA-së që nëse e zbërthejmë na del ky mesazh:

"Mos mendoni që Serbia është ajo e viteve 90-ta por tani ka rritur standardin e saj të mbrojtjes dhe nëse vijmë deri te një ballafaqim të mundshëm mbi idenë e Shqipërisë së Madhe ne do jemi këtu".

Ky është një kërcënim që Qeveria e Kosovës ta dënojë atë në aspektin politik ndërsa në aspektin e sigurisë të tregohemi vigjilent e mos t’ia lëmë detyrat e shtëpisë as KFOR e as NATO-se sepse mbi të gjitha është koha për marrjen e përgjegjësive institucionale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat