Ehat Miftaraj tregon se cilët persona nuk do t’i votojë

Aktuale

Ehat Miftaraj tregon se cilët persona nuk do t’i votojë

Nga: G.B Më: 27 janar 2021 Në ora: 14:20
Ehat Miftaraj

Ehat Miftaraj nga IKD ka thënë se ende nuk e di se për kë do të votojë, për cilën parti, por që e di se për kë nuk do të votojë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se nuk do të votojë persona me aktakuza aktive, ata që i ndërrojnë shpesh partitë dhe qëndrimet, që shkojnë gjithmonë pas partisë fituese, përcjell Bota sot.

Postimi i tij i plotë:

Ende se di për cilën parti do të votoj.

Ama e di se nuk do të votoj:

1. Persona me aktakuza aktive;

2. Persona që i ndërrojnë shpesh partitë politike dhe orientimin politik;

3. Persona që i ndërrojnë qëndrimet kah të frynë era;

4. Persona që shkojnë gjithmonë dhe vetëm pas partisë fituese;

5. Persona që kanë pozita si asistente, profesor, apo pozitë tjetër të lartë dhe nuk dinë shkrim lexim;

6. Persona që i kanë shfrytëzuar privilegjet, janë rehatuar pa meritë në pozita në 10 vitet e fundit, kanë qenë pjesë aktive e kapjes së shtetit dhe sot kërkojnë vota me ç’kap shtetin nga vetvetja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat