“Befason” me parashikimin e tij Dardan Islami: VV 45 deputetë, Nisma nuk e kalon pragun, ja rezultati për partitë tjera

Aktuale

“Befason” me parashikimin e tij Dardan Islami: VV 45 deputetë, Nisma nuk e kalon pragun, ja rezultati për partitë tjera

Nga: N.Sh Më: 27 janar 2021 Në ora: 17:02
Ilustrim

Kandidati për deputet i AAK-së, Dardan Islami, i cili së fundmi ka aderuar në këtë parti, ka parashikuar rezultatin zgjedhor, i cili mund të dal pas 14 shkurtit.

Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se VV do të fitojë 45 ulëse, ndërsa Nisma nuk do e kaloj pragun.

Sipas tij, LDK-ja do të marr 23 ulëse në Kuvend, PDK-ja 20 dhe AAK-ja 12.

Postimi i plotë:

Siç po e shihni poshtë unë para dy muajve i kam publiku parashikimet!

Atëherë mendoja se Nisma dhe AKR me nga 2 karrige do ti bashkohen AAK për ta kalua pragun, por Nisma shkoj vet AKR u fut në LDK të cilës ja shtojmë këto dy karrige 23 total!

Vjosa ishte pa parti dhe unë e pata parashikua me 7 karrige të cilat tash ja shtojmë VV 43 plus dy të Nismës që nuk kalon dhe bëhet VV me total 45

PDK mbetet  20

AAK 12

LDK 23

VV 45

Ju flm

Siq po e shihni poshte une para dy muje i kam publiku parashikimet! Ateher mendoja se Nisma dhe Akr me nga 2 karrika do...

Posted by Dardan Islami on E mërkurë, 27 Janar 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat