Familja Krasniqi ishte donator në ndërtimin e xhamisë tek ‘Mati 1’, foto të Albertit me babanë brenda saj

Aktuale

Familja Krasniqi ishte donator në ndërtimin e xhamisë tek ‘Mati 1’, foto të Albertit me babanë brenda saj

Më: 28 janar 2021 Në ora: 14:39
Familja Krasniqi ishte donator në ndërtimin e xhamisë tek ‘Mati 1’

Mbrëmja e kaluar ishte mjaftë e rëndë për shumë njerëz, e sidomos për familjen Krasniqi.

Albert Krasniqi është viktima që humbi jetën si pasojë e të shtënave me armë që dyshohet i mori nga babai i tij, Skenderi.

Si fillim dyshja thuhet se patën një përleshje fizike, e cila përfundoi edhe me të shtëna armësh.

Albert Krasniqi ishte i njohur për organet e drejtësisë, ndërsa Skender Krasniqi ishte pjesë e  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që në fillimet e saj.

Por burimet bëjnë të ditur se më parë marrëdhëniet e babai dhe djalit ishin shumë të mira, e që shpesh herë ishte pikërisht babai që nxori nga telashet e shumta që pati Albert Krasniqi.

Image

Por të dy bashkë, me kompaninë e tyre të ndërtimit ‘Përparimi’ ishin donatorët kryesorë të ndërtimit të një xhamie.

Burime të portalit bëjnë të ditur se kompania e drejtuar nga familja Krasniqi ishte donatore e ndërtimit të xhamisë tek “Mati 1”, apo një nga xhamitë me konstruktin apo dizajnin më të bukur të parë ndonjëherë në kryeqytet.

Madje dyshja kishin edhe fotografi të shumta në këtë xhami, madje edhe me vetë Hoxhën që zakonisht drejton ritet fetare në këtë xhami.

Image

Duhet përkujtuar që pasi Albert Krasniqi veçse humbi jetën ishte pikërisht babai i tij, Skender Krasniqi që njoftoi zyrtarët policorë për të shkuar në vend të ngjarjes.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat