Pacolli: Ta mbajmë rininë në Kosovë, kjo është lufta ime më e madhe sot

Aktuale

Pacolli: Ta mbajmë rininë në Kosovë, kjo është lufta ime më e madhe sot

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 15:01
Behgjet Pacolli

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se rinia duhet të mbahet në Kosovë, dhe se AKR këtë e ka prioritet.

Pacolli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “Shteti jonë, janë të rinjtë tanë”.

“Ta mbajmë rininë tonë në Kosovë, duhet të jetë prioritet kryesor i secilit prej nesh. Shteti jonë, janë të rinjtë tanë, prandaj ofrimi i mundësive për ta është jetik për zhvillimin substancial. E ardhmja do na gjykojë pikërisht për këtë: A arritëm ta ndalim këtë largim masiv të rinisë nga Kosova? Unë them se mundemi. Unë them se duhet. Për Ndërtimin e Shteti dhe për rininë tonë”, ka thënë Pacolli.

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 14 shkurt, ndërkohë lista e AKR-së i është bashkuar listës së Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat