Reagon edhe Tërmkolli: E turpshme vënia e “kleçkes” për mërgimtarët

Aktuale

Reagon edhe Tërmkolli: E turpshme vënia e “kleçkes” për mërgimtarët

Nga: A.SH Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 20:18
Melihate Tërmkolli

Për vendimin e qeverisë në detyrë për mërgimtarët ka reaguar edhe ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli.

Ajo përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se kjo çka ka bërë qeveria është vënie e “kleçkes” së qytetarëve tanë të cilët jetojnë jashtë dhe duan të vijnë të votojnë në zgjedhjet nacionale të së dieles.

“Mos dëmtoni vullnetin e dhimbjes e krenarisë sonë”, ka shkruar Tërmkolli.

“E turpshme vënia e "kleçkes" qytetarëve tanë që jetojnë jashtë të cilët duan të vijnë të votojnë në zgjedhjet nacionale të së Dieles. Mos dëmtoni vullnetin e dhimbjes e krenarisë sonë. Ata Krejt kanë të Drejtë të vijnë e të votojnë në Shtetin Shtet, për Rimëkëmbje, bashkë edhe me Çlirimtarët për Parlamentin, Qeverinë e Presidentin!”

#MT

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat