Baton Haxhiu për Exit Pollin: Vendi i dytë dhe i tretë ndërruan pozitat

Aktuale

Baton Haxhiu për Exit Pollin: Vendi i dytë dhe i tretë ndërruan pozitat

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 18:57
Baton Haxhiu

Baton Haxhiu ka shpjeguar Exit Polli i cili pritet të prezantohet pas mbylljes së votimeve.

Ai tha se pas orës 15 :30 deri në 18 :30 kanë ndryshuar pozita e partive për vendin e dytë dhe të tretë.

Haxhiu tha se ky ndryshim erdhi pas votave në bastionet e këtyre partive.

“…Ndryshim shumë të vogël në ditën e sotme sidomos në periudhë 15:30 deri 18:30 për vendin e dytë dhe të tretë”, tha ai në kanal 10.

Haxhiu ka paralajmëruar se Exit Pollit do të publikohet nga mediumi i tij në momentin që mbyllen qendrat e votimit.

Albanian Post — Mediumi i Haxhiut që ka bërë këtë Exit Poll, në sondazhin e fundit ka nxjerr VV’në të parën me mbi 50% të votave, LDK’në të dytën dhe PDK’në të tretën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat