Vjosa Osmani i drejtohet Joe Biden-it

Aktuale

Vjosa Osmani i drejtohet Joe Biden-it

Më: 15 shkurt 2021 Në ora: 22:13
Vjosa Osmani dhe Joe Biden

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, i është drejtuar presidentit amerikan Joe Biden në Twitter, ku ia ka uruar Ditën e Presidentëve.

Osmani, me anë të një postimi në ‘Twitter’, ka thënë se amerikanët çdoherë do gjejnë president që ua përfaqëson interesat e tyre.

“I nderuar Joe Biden, urime Dita e Presidentëve. Dita e sotme duhet të shërbejë si kujtesë për t’u udhëhequr nga mençuria dhe maturia e atyre që ishin themeluesit e demokracive tona. Jam i bindur që amerikanët gjithmonë do të gjejnë një President që përfaqëson më së miri interesin dhe nevojat e tyre”, ka shkruar ajo në ‘Twitter’.

Dita e Presidentëve, njihet gjithashtu si Ditëlindja e Uashingtonit. Ështënjë festë federale që festohet gjithmonë të hënën e tretë të shkurtit.

Kjo festë për herë të parë u mbajt më 1796-ën, për të përkujtuar ditëlindjen e George Washington. /Gazeta Express/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat