Dalin rezultatet, kaq vota mori në Pejë Vjosa Osmani me listën e saj

Aktuale

Dalin rezultatet, kaq vota mori në Pejë Vjosa Osmani me listën e saj

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 11:50
Vjosa Osmani dhe Albin Kurti

Partia që drejton Albin Kurti ka arritur që të mposhtë Lidhjen Demokratike të Kosovës edhe në bastionin e saj, në Pejë.

 Lëvizja “Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit ka marrë 21.067 vota apo 49,14%.

Por sa vota kanë marrë kandidatët për deputetë nga Lista e Vjosa Osmanit.

Sipas një liste të publikuar nga ‘indeksonline’, thuhet se Vjosa Osmani ka arritur të marrë afro 17 mijë vota. Donika Gëravlla ka marrë mbi 5 mijë, derisa Haxhi Avdyli, Faton Peci e Doarsa Kica kanë marrë më pak.

Më poshtë, lista e plotë:

Vjosa Osmani 16691

Donika Gërvalla 5201

Haxhi Avdyli 1096

Faton Peci 895

Doarsa Kica 395.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat