Ky është numri i votave që morën Avdullah Hoti dhe Agim Veliu në Lipjan

Aktuale

Ky është numri i votave që morën Avdullah Hoti dhe Agim Veliu në Lipjan

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 17:00
Avdullah Hoti dhe Agim Veliu

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, është edhe kandidati më i votuar nga kjo parti në Lipjan.

Në listën e ka siguruar shihet se Hoti në Lipjan ka marrë 3356 vota.

Ndërsa Agim Veliu, në këtë komunë ka marrë vetëm 226 vota.

Ndryshe, Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit është renditur partia e dytë me 5 mijë e 780 vota, apo në përqindje 21,05%.

Ndërsa në nivel vendi, Lidhja Demokratike e Kosovës, nga zgjedhjet parlamentare është renditur partia e tretë me 103.507 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat