Naser Rugova vazhdon me akuza ndaj Isa Mustafës: Nuk do të ndalet derisa...

Aktuale

Naser Rugova vazhdon me akuza ndaj Isa Mustafës: Nuk do të ndalet derisa...

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 19:50
Isa Mustafa

Anëtari i LDK’së, Naser Rugova, ka vazhduar sulmet e tij ndaj kryesisë së këtij subjekti duke thënë se nëse vazhdojnë kështu do e zbresin rezultatin nën pragun zgjedhor në zgjedhjet e ardhshme.

Rugova ka thënë po ashtu se kur jep dorëheqje kryetari, atëherë automatikisht duhet të japë dorëheqje e gjithë kryesia e partisë.

“Për mua s’ka pas reagime nga VV’ja… jemi gjallë edhe i shohim gërrnaçat në të ardhmen”, Syla pas reagimit të Kurtit për Duriqin
Këtë deklaratë, Rugova e ka si kundërpërgjigje ndaj Lutfi Hazirit, i cili sot u shpreh se nëse jep dorëheqje Mustafa, nuk është e thënë që të japë e gjithë kryesia e partisë.

“Kur Kryetari jep dorëheqjen, ekipi i tij, pra Kryesia, me automatizëm po ashtu është e dorëhequr. “Sqarimi” që sot lëshoi dikush në emër të LDK-së tregon se sa thellë i ka rrënjët boshti i të keqes. Ata nuk do të ndalen derisa ta sjellin LDK-në në 4.9%”, ka shkruar Rugova në një status të tij në Facebook.

Ndryshe, LDK ka bërë të ditur se zgjedhjet për kryetarin e ri do të mbahen më 14 mars. Këto zgjedhje vijnë pasi ky subjekt pati rezultatin më të keq në histori në zgjedhjet e 14 shkurtit ku pa votat e mërgatës është në 13%.

Mandati i kryetarit të ri do të jetë vetëm vazhdues i atij të Mustafës dhe nuk do të ketë zgjedhje në të gjitha degët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat