“Të shiturit, të korruptuarit dhe tradhtarët”, fjalimi i Albin Kurtit që “dridhi” kundërshtarët e tij

Aktuale

“Të shiturit, të korruptuarit dhe tradhtarët”, fjalimi i Albin Kurtit që “dridhi” kundërshtarët e tij

Nga: N. H Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 17:39
Albin Kurti

Një deklaratë e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e që drejtohet për politikanët e Kosovës dhe Amerikën, është duke u shpërndarë shumë në rrjetet sociale, ku ai i quan të korruptuar, politikanët që besojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Edhe pse e dhënë në vitin 2019, kjo deklaratë e Albin Kurtit po vazhdon të jetë virale në rrjetet sociale.

Sipas një faqeje “Ledion Media”, prapa së cilës dihet se qëndrojnë aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, deklaratën e kreut të VV-së, e kanë titulluar “Amelika, mbulesa e tradhtarëve”.

“Si ta dëgjoni një politikan shqiptar që thotë Amelika, Amelika, dine që është i korruptur”, kishte thënë Kurti në vitin 2019.

Më poshtë mund të dëgjoni edhe deklaratën e tij të plotë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat