Arrestohet kryeplaku i fshatit të Strellcit lidhur me vrasjen e Donjeta Pajazitaj

Aktuale

Arrestohet kryeplaku i fshatit të Strellcit lidhur me vrasjen e Donjeta Pajazitaj

Më: 1 mars 2021 Në ora: 19:09
Donjeta Pajazitaj

Është arrestuar Haki Pajazitaj, apo ndryshe i njohur si “kryeplaku i fshatit” të Strellcit të Deçanit lidhur me vrasjen e Donjeta Pajazitaj.

Kështu ka konfirmuar, Shkëlqim Pajazitaj, vëllau i të ndjerës, Donjetës.

74-vjeçari, Haki Pajazitaj është arrestuar pasi që nuk demantoi lajmin kinse urdhëroi vrasjen e Donjetës.

“Për disa letra që i kam qit në fb, e aj nuk ka dal që me i demantu që nuk janë të vërteta. Ai është arrestuar qetash rreth orës 16:00”, u shpreh ai.

Në seancën e 18 shtatorit 2020, babai i të ndjerës, Halil Pajazitaj ka treguar për letrat që i kishin pranuar pasi kishe ndodhur vrasja e bijës së tij.

Në cilësi të dëshmitarit babai i Donjeta Pajazitaj, Halil Pajazitaj deklaroi se përderisa ka qene duke u zhvilluar procedura ndaj Naser Pajazitajt, ata kanë pranuar dy letra, letrën e parë në banesë në Pejë ku ishin vendosur përafërsisht 1 vit pas vdekjes së Donjetës.

Sipas tij, në atë letër shkruante se Donjeta kishte ngelur shtatzënë me Hysni Pajazitajn, ndërsa i njëjti për të mos e kuptuar gruaja e tij i kishte dhënë 5 mijë euro Naserit për ta vrarë Donjetën.

Shkëlqimi tha se më në fund doli poshtërsia dhe dyftyrësia e njeriut që u deklarua si migja i Donjetës dhe që u mundua për së vdekuri të njollos moralin e Donjetës.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat