E pabesueshme! Vushtrria befason LDK-në, 87% e mërgatës me LVV-në

Aktuale

E pabesueshme! Vushtrria befason LDK-në, 87% e mërgatës me LVV-në

Nga: N.Sh Më: 3 mars 2021 Në ora: 16:18
Albin Kurti dhe Xhafer Tahiri

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila udhëheq me komunën e Vushtrrisë, ka pësuar debakël në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Përveç që humbi LDK-ja vendin e parë në këtë komunë, edhe mërgata është “lëçitur”, me LDK-në.

Pas numërimit të votave të diasporës shqiptare, LVV-ja ka fituar bindshëm.

Sipas zyrtarit të LVV-së në Vushtrri, Naim Bunjakut, mërgata e ka votuar LVV-në mbi 87%.

“Mërgata e Vushtrrisë për LVV mbi 87%”, ka shkruan ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat