A e ka siguruar ulësen në Kuvend Driton Selmanaj?

Aktuale

A e ka siguruar ulësen në Kuvend Driton Selmanaj?

Më: 3 mars 2021 Në ora: 22:46
Driton Selmanaj

Lidhja Demokratike e Kosovës ka siguruar 15 ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Mësohet se në mesin e deputetëve edhe këtë mandat do të jetë zëvendëskryeministri aktual, Driton Selmanaj.

Kështu po raportohet në media Qendrën e Numërimit dhe Rinumërimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, thonë se Driton Selmanaj është në mesin e dhjetë më të votuarve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Ai ka arritur të marr vota për të qenë në mesin e 10 deputetëve më të votuar të LDK-së".

Kujtojmë që KQZ nesër me datë 4 mars do të shpallë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve.

Në këtë zgjedhje Vetëvendosje ka fituar 58 ulëse në Kuvend.

Partia Demokratike e Kosovës 19 deputetë.

Lidhja Demokratike e Kosovës 15 deputetë dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka siguaruar 8 deputetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat