Ish-kryeprokurori Sylë Hoxha nuk arrin të bëhet deputet

Aktuale

Ish-kryeprokurori Sylë Hoxha nuk arrin të bëhet deputet

Më: 4 mars 2021 Në ora: 16:14
Sylë Hoxha

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren dhe prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha, ka kandiduar për deputet në këto zgjedhje nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Por, Syla nuk ka arritur që të sigurojë votat e mjaftueshme për ta siguruar një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Sipas rezultateve përfundimtare të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Sylë Hoxha ka marrë 2 mijë e 768 vota.

Këto vita nuk janë të mjaftueshme për t’u bërë deputet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat