Deputeti i LVV-së: Prekazi të bëhet vend i pelegrinazhit kombëtar e ndërkombëtar

Aktuale

Deputeti i LVV-së: Prekazi të bëhet vend i pelegrinazhit kombëtar e ndërkombëtar

Nga: N.Sh Më: 6 mars 2021 Në ora: 11:17
Prekaz

Haki Abazi, sektet deputet i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje ka përkujtuar betejën e familjes Jashari në Prekaz kundër forcave serbe.

Abazi përmes një postimi në Facebook, thotë se, Prekazi të bëhet vend i pelegrinazhit kombëtar e ndërkombëtar.

Ai uron se kjo të bëhet duke mbrojtur e sanuar shtëpinë e familjes dhe duke ndërtuar të gjitha objektet përcjellëse, siç thotë ai, memoria kolektive dhe historia flet për lavdinë e UÇK-së.

Postimi i plotë:

I përjetshëm kujtimi dhe nderi për familjen Jashari që bëri historinë.

Uroj që së shpejti Prekazi të bëhet vendi i pelegrinazhit kombëtar e ndërkombëtar duke e mbrojtur e sanuar shtëpinë e familjes dhe duke ndërtuar të gjitha objektet përcjellëse ku memoria kolektive dhe historia përmes seminareve, vizitave shkollore e akademike flet për lavdinë e UÇK, heronjtë dhe sakrificën sublime për shtetin dhe kombin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat