Flet për herë të parë Meliza Haradinaj për skandalin me vota, ja çka thotë për vendimin e PZAP-it

Aktuale

Flet për herë të parë Meliza Haradinaj për skandalin me vota, ja çka thotë për vendimin e PZAP-it

Nga: A.Zh Më: 8 mars 2021 Në ora: 13:41
Meliza Haradinaj-Stublla

Ministrja e Jashtme në detyrë Meliza Haradinaj-Stublla, ka duartrokitur vendimin e PZAP-it, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve me kusht në të gjitha komunat dhe nga diaspora, për kandidatet e AAK-së.

Kandidatja e AAK-së për deputete, duke reaguar pas akuzave për vjedhje votash, ka kërkuar që të zbardhet vullneti qytetar.

Ajo ka mohuar që bashkëshorti i saj ose ndonjë familjar i saj, të jetë përfshirë në skandalin me manipulimin e votave, që u publikua në media, përcjell Bota sot.

Reagimi i plotë në Facebook:

Duartrokas vendimin e PZAP-it, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve me kusht në të gjitha komunat, dhe nga diaspora, për kandidatet e AAK-së. Le të zbardhet njëherë e mirë vullneti qytetar.

Ky rinumërim është një hap përpara zbardhjes së incizimit të inskenuar që pretendon përfshirjen e bashkëshortit tim në vjedhjen e votave! Përsëris, me bindje të plotë që as UNË, as BASHKËSHORTI, e ASNJË familjar e bashkëpunëtor i imi NUK është përfshirë në asnjë nga pretendimet publike që u bënë e po vazhdojnë të bëhen nga pseudo-portale të caktuara sipas porosive të caktuara, dhe t’i jepet fund shpifjeve, fyerjeve, dhe shantazheve në adresë timen dhe të familjes sime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat