Pamje të reja, momenti i tentim-grabitjes dhe plagosjes se dy personave tek Liqeni i Badovcit

Aktuale

Pamje të reja, momenti i tentim-grabitjes dhe plagosjes se dy personave tek Liqeni i Badovcit

Më: 8 mars 2021 Në ora: 19:15
Foto nga vendi i ngjarjes

Mediat kanë siguruar pamje ekskluzive nga momenti i tentim grabitjes dhe plagosjes së dy personave te Liqeni i Badovcit.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me rastin.

“Rreth orës 16:45 policia ka marrë informatën për një tentim grabitje të armatosur në rrugën magjistrale Prishtinë -Gjilan. Menjëherë pas informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme policore.

Bazuar në informacionet e para janë ngritur dyshimet se persona të dyshuar në rrethana që aktualisht po trajtohen nga policia, kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit që po kryente transportin e parave. Për pasojë dy persona pjesë e kompanisë që po kryente transportin janë plagosur dhe të njëjtit janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Të dyshuarit nuk kanë arritur të kryejnë grabitjen por si e tillë ka mbetur në tentativë, dhe të njëjtit kane ikur nga vendi i ngjarjes. Policia ka filluar një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë ngjarjen me qëllim zbardhjen e tyre dhe identifikimin e të implikuarve“.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat