Alma Lama kërkon ndalimin e bartjes së burkës në Kosovë

Aktuale

Alma Lama kërkon ndalimin e bartjes së burkës në Kosovë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 21:49
Foto ilustrim nga "Bota sot"

Kandidatja për deputete nga LDK-ja, Alma Lama ka kërkuar që të ndalohet ndalja e burkas (shami që mbulon flokët dhe një pjesë të fytyrës).

Këto deklarata Lama i ka bërë në facebook, duke iu referuar shembullit të Zvicrës, që ditët e fundit vendosi me referendum për ndalimin e burkas në publik.

“Ne Diten Nderkombetare te Gruas vlen te theksohet se Zvicra e ndaloi mbajtjen e burkas ne vendet publike. Te njejten duhet te beje edhe Kosova!”, ka shkruar Lama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat