Publikohet grafiku - “Shkëlqimi dhe rënia” e të zgjedhurve

Aktuale

Publikohet grafiku - “Shkëlqimi dhe rënia” e të zgjedhurve

Nga: A.Morina Më: 9 mars 2021 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Eugen Cakolli nga Instituti Demokratik i Kosovës, ka publikuar grafikën me deputetët që kanë shënuar rritjen dhe rënien më të madhe në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Tre deputetët që shënuan më së shumti rritje të votave në krahasim me zgjedhjet e vitit 2019, janë Glauk Konjufca, Vjosa Osmani dhe Enver Hoxhaj.

Ndërsa, deputetët që shënuan rënien më të madhe janë Ramush Haradinaj, Anton Quni dhe Marigona Geci, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

“Shkëlqimi” dhe “Rënia” e të zgjedhurve

Në infografikën e mëposhtme të #KDI, gjeni TOP 10 deputetët me rritjen dhe ata me rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019 ⬇

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat