Ja kur do të mbahet seanca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Aktuale

Ja kur do të mbahet seanca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Më: 17 mars 2021 Në ora: 13:45
Të arrestuarit nga Specialja

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë bërë të ditur se me 24 mars, duke filluar nga ora 11:00, do të mbahet konferencë për ecurinë e çështjes ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe të tjerëve.

Seanca do të mbahet ndaj katër ish-udhëheqësve politikë e ushtarakë të UÇK-së, ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kreyparlamentarit Kadri Veseli e Jakup Krasniqi dhe shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Aktakuza i bën përgjegjës Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimin për një sërë krimesh që pretendohet se janë kryer gjatë viteve 1998-1999.

Ja dokumenti:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat