Lajmërohet Boiken Abazi nga Shqipëria, pas krijimit të Qeverisë Kurti 2 ka një paralajmërim

Aktuale

Lajmërohet Boiken Abazi nga Shqipëria, pas krijimit të Qeverisë Kurti 2 ka një paralajmërim

Nga: N. H Më: 22 mars 2021 Në ora: 20:20
Kurti dhe Abazi

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka uruar të gjithë për Qeverinë Kurti 2, përcjell “Bota sot”.

Abazi ka shkruar se bashkë e kanë bërë ndryshimin e madh.

Kurse, ka paralajmëruar se një gjë e tillë do të ndodhë edhe në Shqipëri.

Ja shkrimi i tij:

Urime të gjithëve për Qeverinë Kurti 2. Bashkë e bëmë ndryshimin në Kosovë, bashkë ia kemi nisur edhe në Shqipëri.

Kujtojmw se Albin Kurti është përsëri kryeministër i Kosovës, një vit pasi ishte shkarkuar në kohë pandemie.

Me 67vota pro dhe 30 vota kundër, Kurti ka marrë besimin e popullit dhe të deputetëve për të qeverisur vendin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat