Gashi nuk mund t’i përmbajë lotët kur flet për rënien e Agim Ramadanit

Aktuale

Gashi nuk mund t’i përmbajë lotët kur flet për rënien e Agim Ramadanit

Më: 9 prill 2021 Në ora: 22:00
Xhafer Gashi

Xhafer Gashi, kryetar i Obiliqit dhe bashkëluftëtar i Agim Ramadanit, është përlotur në emision derisa ka folur për rënien heroike të komandantit të Brigadës 138 në Koshare.

“Ka qenë, të them të drejtën, mos ta japim si lajm vrasjen e Agimit që mos të thyhet morali i ushtarëve, por ndodhi krejtësisht e kundërta.

Ushtarët të gjithë kur e kuptuan rënien e Agimit dhe pastaj rënien e Salihut (Salih Çekajt) e dhanë besën që aty ku është derdhur gjaku i tyre…”, ka thënë mes lotësh Gashi.

Ai më pas ka kërkuar falje që nuk ka mundur të përmbahet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat