Klinaku: UÇK nuk mbrohet me fjalë goje nga askush, madje as nga presidentja

Aktuale

Klinaku: UÇK nuk mbrohet me fjalë goje nga askush, madje as nga presidentja

Më: 10 prill 2021 Në ora: 21:42
Faton Klinaku

Nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së i kanë reaguar presidentes Vjosa Osmani.

Sekretari i kësaj organizate, Faton Klinaku, thotë se UÇK duhet të mbrohet me vepra konkrete, siç është ligji dhe zbatimi i tij me akte nënligjore.

Shkrimi i plotë:

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe pjesëtarët e saj, nuk mund të mbrohen me fjalë goje nga askush e as nga Presidentja, por me vepra konkrete siç është ligji dhe zbatimi i tij me anë të akteve nënligjore.

UÇK-ja është duke u përballur me Serbinë në pseudogjykatën e Kosovës në Hagë, ndërsa krerët e shtetit dhe institucionet përgjegjëse bëjnë “sehir” në ndjekjen dhe gjykimin e krimeve, masakrave e gjenocidit të shkaktuar nga Serbia dhe serbët.

Në vend se të bashkëpunohet me Shqipërinë në të gjitha aspektet, e edhe në çështjen e pandemisë siç është vaksinimi, Kryeministri ynë përzihet në punët e brendshme të saj, duke bërë fushatë elektorale për t’i zgjedhur njerëzit e tij atje, me qëllim që t’i përdor kundër pushtetit të zgjedhur. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat